Daire Kuralları


 

ŞEKEREVLER SİTESİ

DAİRE İÇİ BAKIM VE ONARIM İŞLERİ

KURALLARI

  1. Daire içi bakım ve onarımlar için site müdürlüğüne bilgi verilerek izin alınmalıdır.

  1. Mimari proje dışında yapılacak değişikliklerde, Ataşehir Belediyesinden alınan ruhsatın site müdürlüğüne ibrazı zorunludur.

  1. Blokların taşıyıcı kolon kiriş ve duvarlarının mukavemetinin korunması bakımından, dairelerde tadilat yapacak olan kat maliki ve sakinlerinin site müdürlüğünden onay alınması zorunludur. Aksi takdirde habersiz ve izinsiz daire içinde tadilat yapan kimse diğer kat malik ve sakinlerinin can ve mal emniyetini tehlikeye sokmaktan sorumludur.

  1. Bakım ve onarım çalışmaları, hafta içi 10.00-17.00 saatleri arasında yapılmalıdır. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde bakım ve onarım çalışmalarına site müdürlüğünce izin verilmez.

  1. Bakım ve onarım işleri esnasında malzeme (kum, çimento, seramik, yapıştırıcı, moloz vb.) taşınması için 1 asansör kullanılır. Kullanılacak asansörün zemini korunacak ve malzemeler temiz çuvallara, kolilere yerleştirilerek asansörün kirletilmesi, zarar görmesi engellenecektir.Tadilat gören daireden çıkan molozlar düzenli bir şekilde çuvallar içerisinde çıkartılacak ve bekletilmeden site dışına çıkartılacaktır.

  1. Asansör kullanma bedeli karşılığı 50,00 TL ücret makbuz karşılığında site müdürlüğüne ödenecektir.

Güncelleme Tarihi

17 Temmuz 2014

A. ŞEHİRTAY